Washington’daki Müzeler ve Gezilecek Yerler

Kategori: Genel
Yazan:
Tarih: 16 Haziran 2010
Abraham Lincoln Anıtı

Abraham Lincoln Anıtı

Lincoln Anıtı

Amerika başkanı Abraham Lincoln anısına yaptırılan anıt Henry Bacon tarafından tasarlanmıştır. Yapımın başkanın doğum gününde başlanmış ve 30 Mayıs 1930 yılında açılışı gerçekleştirilmiştir.

Capitol Hill

Capitol Hill

Capitol Hill
Senato ve Yüksek Mahkeme’nin bulunduğu binadır.

Pentagon

Pentagon

Pentagon

Amerika savunma birimlerinin bulunduğu Dünya’nın en büyük binalarınadn biridir.Yapımı 16 ay sürmüş olan bin beşgen şeklindedir. Çalışanlar bina içerisinde bir yerde başka bir yere giderken araba kullanmaktadırlar. Bina girşi ücretsizdir fakat içeriye girebilmek için sizi tanıtan fotoğraflı kimlik, ehliyet türü belgelerinizi yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Kore Savaşı Anıtı

Kore savaşında görev yapmış askerlerin anısına yaptırılmış bir anıttır.

Ford Tiyatrosu

Ününü Abraham Lincoln’a düzenlenen sulikastten alan tiyatrosu halen aktif bir haldedir. Sulikast 1965’te John Wilkes Bootho tarafından gerçekleşmiştir. Aşırı Güney yanlısı John Wilkes Bootho Abrah Lincoln ve eşinin Ford Tiyatrosuna geleceğini öğrenmiş ve yerini almıştır oyunun en komik sahnesi beklemiş ve gürültüden yaralanarak Başkanı başından vurmuştur ve ölmüştür.

Ulusal Hayvanat Bahçesi

Tropikal ormanları ve hayvanların doğal ortamlarını sağlayabilmek için yapılan barınakları görebilirsiniz. Bir çok hayvan türüne ev sahipliği yapan hayvanat bahçesinin en çok ilgi gören hayvanı pandalardır.

Ulusal Hava ve Uzay Müzesi

Yapılan ilk uçakları görebileceğiniz gibi uzay tarihi ve gelişimi hakkınada da bilgi alabirsiniz.

Washinton’daki müzeler

-Hirshhorn Müzesi ve Heykel Bahçesi: Modern sanatlar ve heykel müzesidir.
– National Museum of the American Indian: Kızılderelilerin gülük yaşantılarından örneklerin sunulduğu müzedir.
– Afrika Ulusal Sanat Müzesi: Afrikalıların yaşam tarzlarının ve görsel geleneklerinin sergilendiği müzedir.
– The Freer ve The Arthur M. Sackler Sanat Galerisi: Asya sanatından örneklerin sergilendiği Asya kültürünü tanıtan müzelerdir.

-National Museum of Women in the Arts:Değişik dönemlerden ve uluslardan kadın sanatçıların yaptıkları çalışmalarını göreceğiniz bir müzedir.

-Kreeger Müzesi: Monet, Picasso gibi 19’uncu ve 20’nci yüzyıl sanatçılarının eserlerinin sergilendiği müzedir.

-Phillips Koleksiyonu: Amerika’nın ilk modern sanatları müzesidir. Picasso,  El Greco, Monet, Matisse gibi ünlü sanatçıların eserlerini görebilirsiniz.

Yorum yapın

İtalya Tatili