Hawaii

Kategori: Genel
Yazan:
Tarih: 20 Haziran 2010
Hawaii Adasi

Hawaii Adasi

Hawaii

Amerika’nın eyelatlerinden birisidir 18 takım adadan oluşmaktadır. En büyük şehri olan Honolulu aynı zamanda başkentidir.Etrafı okyanuslara kaplı olan Hawaii’de sıcaklık 28 ile 17 arasındadır pek değişiklik göstermez. Fakat dünyadaki en fazla yağış alan dağı Waialeale burada bulunmaktadır.Ada da çok hızlı bir yağmur yağmasına rağmen ardından güneş görülebilir.Takım adalrdan meydana gelen eyalette her ada da 2 iklimi görebilirsiz dağların yüksek olmasından kaynaklı olarak bulutlar adanın bir tarafında kalarak diğer tarafa geçememekte ve bu nedenle bulutlu olan yerler yağışlı diğer taraflar ise kuraktır. Adalarda yanardağlarda bulunkatadır hatta bu yanardağlar sayesinde adaların yüz ölçümü gün geçtikçe büyümektedir. Ada yerlilerinin dili Hawaiice ve İngilizcenin karşımından oluşmaktadır.Halk rahat bir hayat tarzı sürmekle birlikte doğaya ve kültürüne çok sahip çıkmaktadır uzun uzun binaların ve otoyolların yaptırılmasına karşı çıkmaktadır. Deniz Hawaiililerin en önemli parçası diyebiliriz. Su sporlarınada düşkün olan halk sörf yapmaktan keyif duyuyor.
Hulihee Palace

Hulihee Palace

Nereleri gezebiliriz ?
Hulihe’e Palace
Bir çok sergi ve konserin düzenlendiği yer Hawaii başkanı Chief Kuanini için yaptırılmıştır. Restore edilmiş saray Hawaii kültürünü yansıtan bir mimariye sahiptir.
Waikiki Kumsalı
Oahu’nun güneyine yer alan kumsal adanın en hareketli yeridir,birçok ünlü otele ev sahipliği yapmaktadır.
Kaua’i Childeren’s Discovery Müzesi
Piknik yapmak içinde büyük bir alana sahip müzede çocukların elbecerilerini geliştirmek üzere bir dizi program uygulanmaktadır.
Pearl Harbor

Pearl Harbor Limanı

Pearl Harbor Limanı

Japonyalırn yaptığı büyük baskın burad gerçekleşmiştir.İkinci Dünya Savaşında Amerika ile Japonya arasında olan savaş 2 binden fazla Amerikan denizcisinin ölümü ile sonuçlanmıştı.

Yorum yapın

İtalya Tatili